MEDŽIAGŲ CHARAKTERISTIKOS

NATŪRALAUS PLUOŠTO AUDINIAI

MEDVILNĖ Augalinės kilmės pluoštas, susidedantis iš 94% celiuliozės. Pluoštas gaunamas perdirbus užaugintus medvilnės žiedus. Medvilnė gerai sugeria drėgmę, maloniai dėvima, nedirgina odos, todėl tinka alergiškiems žmoniems. Net ir itin karštą dieną dėvint medvilninius drabužius jaučiamasi puikiai.
ŠILKAS Natūralus šilkas yra gyvūninės kilmės pluoštas, pasižymintis puikiomis higieninėmis savybėmis, jis tamprus ir stiprus. Pats šilko audinys yra plonas, lengvas bei gaivus, todėl puikiai tinka vasaros sezonui. Šilko audinys sugeria beveik du kartus daugiau drėgmės nei medvilnė, o jo švelnumas, kaip ir medvilnės neerzina jautrios odos.
NĖRINIAI Būna įvairių rūšių, tiek šilkinių, tiek medvilninių, tiek ir sintetinių. Dažniausiai ant gaminio etiketės yra pateikiama informacija apie pačio gaminio ir atskirai nėrinių pluoštinę sudėtį.

SINTETINIO PLUOŠTO AUDINIAI

ELASTANAS Ši medžiaga naudojama kaip papildas kitiems pluoštams. Tempiant, elastanas išlaiko elastingumą ir tuoj pat grįžtą į savo pradinę būseną. Šiuolaikinis elastanas atsparus prakaito poveikiui, kosmetikai, aliejams, riebalams, saulės šviesai. Gerai skalbiasi. Negalima šio audinio balinti chloru.
NAILONAS Šilką primenantis, tačiau sintetinis pluoštas. Ši medžiaga yra jautri saulės spinduliams ir ilgai būnant saulėje – pagelsta, todėl dažniausiai nailonas maišomas su kitomis medžiagomis, taip išvengiama pageltimo problemos.
POLIAMIDAS Poliamidas naudojamas dirbinių gamybai, kurie betarpiškai priglunda prie kūno. Naudojamas kaip priedas su natūraliais pluoštais. Dažniausiai iš poliamido gaminami siuvimai ir nėriniai. Pati medžiaga yra labai atspari trinčiai, elastinga ir tvirta. Poliamidinio pluošto audiniai lengvi, greitai džiūna, atsparūs nusidėvėjimui, puikiai išsaugo formas ir nereikalauja specialios priežiūros. Skalbiant šiuos audinius nepatartina naudoti baliklius.
POLIESTERIS Cheminis pluoštas gaminamas iš naftos. Dažniausiai maišomas su vilna, medvilne, linu. Šio pluošto audiniai nereikalauja ypatingos priežiūros, tačiau juos reikia saugoti nuo didelio karščio. Pats poliesteris yra atsparus trinčiai, kas ilgina jo tarnavimo laikotarpį, be to puikiai išlaiko formą, yra patvarus, mažai glamžosi, nesugeria drėgmės.
SPANDEKSAS Šis puoštas niekada nenaudojamas vienas, visuomet yra maišomas su kitomis medžiagomis. Spandeksas sumaišytas su kitomis medžiagomis suteikia gaminiui elastingumo.
TIULIS Šis pluoštas vizualiai atrodo kaip mezginys, vieni gaminiai itin permatomi, kiti mažiau. Tiulis buvo gaminamas iš šilko, bet dabar dažniausiai jo gamybai panaudojamos sintetinės medžiagos, tokios kaip poliesteris.

Klientų atsiliepimai